Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problem s mocenim

    , Autor: irena

    Dobry pani doktorka dcerka ma 9rokov a stazuje sa mi.,ze sa jej neda vycikat ,zapal nema a ked ma ist do skoly ze ju boli brusko a obcas aj v skole ,je to stres?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dôležité je, či len hovorí, že sa nemôže vycikať alebo naozaj prestala močiť. Ak by dieťa viac ako 24 hodín nemočilo je to dôvod okamžite vyhľadať lekára! Ak len nevie začať močenie, bolí ju alebo páli pi močení, záleží na om, či ú aj iné ríznaky ochorenia, napríklad eplota, bolesti bruška. Aj v takomto prípade je potrebné vyšetrenie u lekára ako aj vyšetrenie moče. To, že tento problém je pejav stresu môžeme povedať len vtedy, keď neodhalíme inú príčinu ťažkostí a samozrejme ako matka viete píčinu prečo by sa stresová situácia mala takto u dieťaťa prejaviť.