Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ach ta skola

    , Autor: eeeeva

    Dobry den. Nas syn je prvak, chodi do triedy pre nadane deti. testami presiel bez problemov, a kedze je trosku ' nestandardnej' povahy, rozhodli sme sa pre tuto triedu s individualnejsim pristupom. dieta je bystre zvedave zive, avsak vysledky v skole ma zle. na pisomke urobi viac krat chybu typu 1+1=1 no a uz ma body dole, viac menej ma najhorsie vysledky z triedy, kedze zvacsa ostatne deti pisu nad 90 percent, my sme radi ak ma dvojku. sam si to uvedomuje no a rano nam uz zacal plakavat ze skolu neznasa ho boli brusko, krci sa s ruckami na brusku. zvacsa v kazdej sutazi skonci posledny, je strasne roztrzity akoby zil v nejakej bubline este dalsi svoj paralelny zivot, bezne prakticke veci mu padnu zatazko, casto nie je v obraze co sa deje, nevie citat medzi riadkami. keby sme napr. teraz povedali nech sa prihlasi kto chce cukrik prihlasi sa az po tom co vsetky deti uz cukrik dostali. na druhej strane ma excelentne analyticke schopnosti, a v podstate vo vsetkych typoch inteligencie dosiahol vysoky nadpriemer pri testoch. neviem ako mu pomoct, hlaavne aby sa citil lepsie v skole, nebal sa ze opat neuspeje. potom driape trha zosity knizky aj doma aj na vyucivani. ach jaj. na jednej strane sme hrdi ze mame take dieta na druhej strane neviem ci je to az take stastie. dajte nam prosim nejaku radu, dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa je vždy šťastie, musíme ho brať také aké je. Toto je špecifická situácia, pravdepdobne mu daná škola a prístup v nej nevyhovuje. Určite by som znova vyhľadala psychológa a poradila sa s ním. V obayčajnej škole by sa asi nudil a keďže tam nebýva individuálny prístup. ani by aj pri svojej inteligencii nemusel mať dobré výsledky. Dieťa by malo navštevovať takú školu, kde sa cíti dobre a rado tam chodí. Myslím, že s pomocou detského psychológa, prípadne špeciálneho pedagóga a výchovného poradcu by ste mali hľadať najvhodnejšie riešenie pre vášho syna.