Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Zuby

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcela by som sa opytat. Mam synovca ktory bude mat 7 rokov a pre vyse rokom a pol mu v predu vypadol mliecny zub a este mu nenarastol. Medzi tym mu vedla toho vypadli dalsie dva a ani tie nenarastli. Prekaza mu to v rozpravani. Nebolo by vhodne mu tie zuby dat prerezat? Zubar caka, ale neviem naco. Zda sa mi ze pomaly dva roky je dlha doma na vyrastnutie zuba. Co si o tom myslite? Velmi pekne dakujem.

Podobné otázky

 • Žlté zúbky.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme skoro 7.ročného synčeka - prváčika. Zatiaľ mu vypadli zúbky len jednotky hore a dole. A to je náš problém - nové zúbky má žlté. Nerozumiem tomu. Keď sme boli na šesť ročnej prehliadke, naša detská pani doktorka aj zubár nás pochválili aké má krásne zúbky, že také zdravé zúbky v jeho veku ešte nevideli. Veľmi nás to potešilo a teraz toto - ako mu nové zúbky úplne dorástli, ožltli mu. Mliečne zúbky má ako perličky a nové také škaredé žlté.
  Zúbky si pritom umývame poctivo od dvoch rokov ráno aj večer a raz za týždeň špeciálnym gélom na ochranu zúbkov pred zubným kazom. Preto by som sa chcela opýtať - kde robíme chybu? Len dúfam, že to nesignalizuje nejaké ochorenie.
  Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
  S pozdravom mamina Martina.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Môže to mať rôznu príčinu, možno aj iní členovia rodiny majú takto sfarbené zuby. Určite by som sa poradila so stomatologom..

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: