Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odstup medzi prvym a druhym očkovaním

    , Autor: tincatko

    Dobrý deň, prosím vás prvé očkovanie Hexacima a Prevenar 13 mal syn 8.12.2020 (narodený 7.8.2020, teda v 4.mesiaci) a na druhe očkovanie nám dali termín uz 19.1.2021 (po 6 týždňoch od prvého) . Je tento odstup v poriadku, alebo by mal byť minimálne 2 mesiace a mám žiadať termín posunúť najskôr na 2.2.2021? . Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite má byť minimálne 8 týždňov, ale dávam to vždy o dva mesiace. tak je to podľa SPC očkovacej látky. Takže očkovať najskôr 4.2. ideálne 8.2.Nemá sa očkovať skôr, pokiaľ je to na SLovensku v systéme 2+1