Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vynechané očkovanie

    , Autor: helk

    Dobrý deň.
    Mám 20 mesačného syna. Medzi druhým a tretím mesiacom prekonal infekt močových ciest,bol hospitalizovany a z toho dôvodu prvé očkovanie bolo niekedy v novembri, potom mal hlieny, tak druhé očkovanie bolo v apríli. Tretia dávka sa prekladala z dôvodu nižšieho železa,z krvného obrazu až doteraz, no a nakoniec sme ju, na rozhodnutie pani doktorky,vynechali, vzhľadom k tej dlhej dobe s tým,že máme dôjsť na 3 roky a že ho doočkujú 3 davkou. Zaockovali ho teda na 20 mesiacov na MMR. Bolo to správne rozhodnutie, nebude nám vynechaná dávka chýbať alebo nám to nemôže nejako poškodiť? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mal dostať najprv tretiu dávku hexavakcíny a pneumokokového očkovania a potom cca o dva týždne MMR!!!!!!
    Keďže sa spravilo najskôr MMR o šesť týždňov po tomto očkovaní má dostať uvedené dve vakcíny, ktoré sú booster dávkou základného očkovania!!! Očkovanie by malo riadne fungovať ale uvedená tretia dávka mala byť podaná 6 mesiacov po druhej dávke / čo bolo podľa vašej informácie niekedy v októbri/ a teraz je potrebné doočkovať čo najskôr ako sa dá, teda 4až6 týždňov po MMR. Žiadne čakanie do troch rokov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie je na to dôvod!!!!!!!!!!!!!!!