Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Espumisan L

    , Autor: Bejca

    Dobry den,
    mam mesacne babatko, kojim ale aj dokrmujem umelym mliekom. Nerada, ale bohuzial nie vzdy mu to moje mliecko staci.
    Zaciatkom 4. tyzdna sme zacali mat problemy s bruskom. Zacala som mu preto davat espumisan. Na pribalovom letaku je uvedene, ze sa ma dat 25 kvapiek pred/po kazdom kojeni, ale ja niekedy kojim aj 10x za den (najmenej 8x). Preto sa chcem spytat, ci aj takto casto mozem kvapky podavat? Nie je to prilis vela?
    Zatial davam 4x za den, ale nechce mi vobec spat, vzdy sa po chvili zacne hmyrit ze ho boli brucho a potom sa na to zobudi. Preto by som rada vedela, ci mozem davat kvapky aj castejsie a ci mu to pomoze potom so spankom.
    Dakujem vopred.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Udáva sa, že sa môže dať pri každom papaní, ja zvyknem dávať v jednej dávke 10 kvapiek. Ale detičky zväčša tie naintenzívnejšie plače majú v určitom čase dň,a tak je ideálny predtým, keď už viete kedy to zvykne prísť, podať 10 alebo 15 kvapiek espumisanu.