Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Žltačka

    , Autor: Baja 21

    Dobrý večer, syn má 19 dní. Na 4 deň po narodení dostal žltačku. A bol pod fotolampou 12 hodín. Ešte stále má žlté bielka. Spí tak akurát, aj veľa močí. Chcem sa spýtať či to je ešte normálne alebo sa mám začať báť. Pri prepustení mal 2760g, k dnešnemu dňu 3050g a plne dojčený . Ďakujem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to bežný prejav dieťatka v tomto veku. Nie je dôvod na obavy. Treba ho nechať celý deň pod oknom na bielom svetle, nemusí svietiť slniečko. Treba ho veľa kojiť, aby mal dostatok tekutín a vyplavoval sa bilirubín. Budete mať čoskoro poradňu, lekár zhodnotí prejavy žltačky aj celkový stav dieťatka.
    Tieto detičky bývajú spavé, treba ho na kojenie budiť.