Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,317 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nutrilon 2

  , Autor: hirjakova-monika

  Dobrý den pani doktorka,potrebujem sa poradiť ohľadom môjho synčeka,má 7 mesiacov,je kojený a papá tiež aj príkrmy.Ide o to že 4.6.2015 som objednaná na diagnostickú laparoskopiu,bude to vrámci jednodnovej chirurgie,na noc budem musieť zostať na pozorovaní,takže kojiť malého môcť nebudem,a potom asi tiež nie kôli podanej narkoze a liekom,neviem ako dlho trvá kým sa to všetko z tela vyplaví,problém je v tom že malému skúšame dávať Nutrilon 2 či to vypije,ale nechce to ani len cítit,odstrkuje fľašu,mám 3 litre namrazeného materského mliečka,ale to takisto odmieta.Ak mu ponúknem prsník okamžite sa prisaje.Čo máme v takomto prípade robiť?Aj popri príkrmov myslím tým na desiatu ovocie,na obec zeleninka a mäsko,olovrant tiež nejaké ovocie sa dožaduje mliečka skoro stále a ja mu v tom nebránim,ale zákrok žiaľ odložiť nemôžem.Viete mi nejako poradiť?Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Je to super, že máte namrazené aj materské mliečko. Treba mu samozrejme, keď nebudete doma ponúkať bezmliečne príkrmy a potom aj mlieko. Teraz mi napadla taká finta: čo keby ste si dali na prsník klobúčik, možno by sa chytil a potom, keď nebudete doma a dostane cumlík, podobný ako klobúčik aj s malo dierkou, možno ho chytí. Inak mohli bz mu dávať vaše mlieko lzžičkou alebo mliečnu kašu - buď instantnú babylove do vášho mlieka alebo mliečnu, ktorá sa rozrába vodou alebo urobiť umelé mliečko a dať do neho instantnú bezmliečnu kašu.

Podobné otázky

 • nutrilon

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké mlieko dávať ďalej dcérke, keď doteraz papala Nutrilon 1 HA a potom Nutrilon comfort 2. Má jeden rok, nemá potvrdenú alergiu, je nedojčená, má občasný ekzém, hlavne v teple.Ja mám sennú nádchu.
  Skúsila som Nutrilon 3 vanila a kravské mlieko, odmieta. Mám skúsiť Nutrilon 3 HA, alebo je to zbytočné? Bez mlieka plače. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  podavajte Nutrilon vhodny od jedneho roka,nie hypoalergenny/HA/, v ziadnom pripade nie kravske mlieko z potravin. Neodporucam ani mlieko s prichutami, to radsej podavajte nadalej obycajny nutrilon 2 alebo prejdite na inu znacku, bey prichuti, nie hypoalerfennu a mohla by obsahovat probiotika / beba kids probioticka alebo francuzske mlieko bey prichute je aj bey probiotik/.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: