Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stale tlači

    dobrý den,chcem sa opytať,mam doma 4týždnoveho synčeka,kojim ho mlieka mám dost,aj mi pekne pribera,ale už asi dva týždne sa mi stále šponuje hlavne ked sa napapaá stale akoby tlačil,až je uplne červeny,v podstate mi kaká každý den 3 až 4 krát,tak asi to nebude zápcha,neviem či si nemože len poprdieť,dávam mu aj sab simplex 3 den,aj feniklový caj HIPP ale nejaku zmenu nevidim,ked mi už moc pleče dam mu rektalnu rurku,ale neviem ci to nieje navykovéta mu na čas ulavi,je mi hotak luto,lebo to už robi aj v spanku že stale tlači a tlači a potom nemože spinkat,a budi sa nato a plače.pride mi že tlači skoro stale.prosím poradte mi doktorka mi povedala že je to normalne,že kým sa mu vyvynie traviaca sustava,ale neda sa mu aspom nejako ulaviť.dakujem a pekný den

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čaj mu nedávajte vôbec!!!!!Vaša pani doktorka má úplnú pravdu. A ja len dodávam, že keď to za neho stále riešite, tak vlastne rušíte jeho "prácu" ktoru sa snaží naučiť ovládať svoj zažívací systém, začať si kakanie, uvolniť vetry. Keď mu je veľmi zle, alebo je hladný, iste sa rozplače, ostatné prejavy sú bežné prejavy malého bábätka a nie je potrebné / pokial dobre papá, ciká, prdká, priberá/ nič riešiť. Podávať sab simplex alebo espumisan je vhodné, ale žiadne čaje a rektálen rúrky!