Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolesti bruska a zapcha

    Dobrý den,chcela by som sa s vami poradit. Moj syn ma 2 mesiace,zistili mu ze ma poskodenu crevnu mikrofloru. Uziva Infants dophilus sice este len druhy den a sam simplex. Uz asi tyzden ma stale problemy sa vykakat,neustale tlaci a puci sa a vobec nespi. Ked sa mu podari zaspat,tak len na chvilu a stale sa strhava. Vykakat sa mu podari len ked mu pomozem s rektalnou rurkou a aj to az tak po 6 hodinach a dnes sa mu v stolici vyskytol krvavy hlien a mal ju zltej farby a hrozne tvrdu...je kojeny ale aj dokrmovany nutrilonom. Pribera pekne.
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prejavy ktoré popisujete, teda pučenie, tlačenie sú normálne prejavy dietatka v tomtto veku, neznamenajú ochorenie ani prblémy so stolicou. Dieta treba nechat, nech sa pučí a tlačí a mrnká a ochká. Všetky si to vyrieši a bude pokojné. Rektálnou rúrkou len oddalujete jeho postupné naučenie sa na začatie kakania a lahšie vyriešenie týchto problémov. Vhodné je podávat probiotika, taktiež občas sab simplex. je potrebné sa sústredit na to, aby ste mali dost mlieka a ak sa dá podla možnosti postupne prejst na plné kojenie. Viem, že sa to dá! Takýto malý kojenec nemusí mat stolicu aj niekolko dní a ak nezvracia, nemá intenzívne bolesti bruška, má vetry a priberá, tak nie je důvod na obavy. Iný prlbém je krv v stolici, to treba kozultovat s lekárom.