• Týždne tehotenstve

    Dobrý deň ja som dnes 34+2 to je teda 35 týždeň tehotenstva. Kedy je považované bábätko za donosene teda kedy sa môže narodiť a nebude mať žiadne komplikácie v 37 týždni tehotenstva a to je teda od 36+0 alebo 37+0 a to je teda 38 týždeň ? Nerozumiem celkom tým zápisom preto by som chcela odpoveď od vás ako od odborníka. Ďakujem

    Dobrý deň, za hranicu zrelosti sa v prípade jednopočetného tehotenstva považuje ukončený 36. týždeň tehotenstva, teda 36+0 tg a viac. Ak ste dnes 34+2 tg znamená to, že dnes ste druhý deň 35. týždňa tehotenstva, teda máte ukončených 34. týždňov a prebieha 2 deň 35. týždňa tehotenstva.