• Utrogestan v 3 trimestri

    Dobrý deň, som 33+4 vkladám si každý večer jednu tabletku utrogestan ale dva dni som na to zabudla je to problém ? Mám pokračovať a dať si to tabletku tento večer dnes alebo by som to už nemala vôbec brať keď som zabudla ? Vychádza mi to že poslednú tabletku zoberiem 35+5 je to v poriadku v takomto týždni to brať ? Nemôže to nejako uškodiť bábätku alebo niečo zle to spôsobiť ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, nič sa nestane, ak ste párkrát zabudli užiť Utrogestan. Štandardne sa užíva do ukončeného 34. týždňa tehotenstva, v niektorých prípadoch do ukončeného 36. týždňa tehotenstva. Plodu to neškodí, nemusíte sa obávať. Ak však nie je dôvod na užívanie, či aplikáciu progesterónového bloku, nie je nevyhnutné ho užívať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.