• Dopegyt a progesteronelle

    Chcem sa len spýtať som hospitalizovana a mám vysoký tlak dali mi magnézium a dopegyt na tlak s tým že chcem sa spýtať či môžem miešať progesteronove lieky s dopegytom. Progesteronelle užívam vaginálne ráno večer a dopegyt tiež je to bezpečné som 20+4 tt. Ďakujem.

    Dobrý deň, progresterónové preparáty nemajú vplyv a súvis s liekmi na tlak. Na tehotenstvo nemajú negatívny vplyv, práve naopak, je v snahe stabilizovať Vám tlak a udržať nález na pôrodných cestách. Užívajte ich podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná, ktorých sa nebojte pýtať v prípade nejasností.