• pokles HCG

    Zdravim pan doktor.
    Chcela by som sa spytat na vas nazor.
    Dojčím, menstruacia mi nabehla asi pred 5 mesiacmi, cykly ale doteraz boli predlzene, cca 40 dnove.
    Posledna menstruacia bola 6.5.2024.
    Snazim sa sledovat si ovulaciu ovulacnymi testami. Tento mesiac som zacala na 10 den cyklu, na moje prekvapenie bol jasne viditelny druhy pruzok, test ale este pozitivny nebol. Takto to islo denne, pozitivny ovulacny test sa ukazal nakoniec 25.5.. zostal vsak pozitivny aj 26., aj 27.5., prislo mi to divne, urobila som si teda aj tehotensky test a bol prekvapivo rovnako pozitivny. Na dalsi den som bola u svojho gynekologa, bHCG 1210 IU/l. USG bez nalezu, v maternici nebolo nic vidno.
    Dnes, po 2 dnoch, znova odber na HCG- 1090. pokles.
    USG bez nalezu. Bolesti zatial nepozorujem, bez spinenia alebo krvacania. Dnes mi akurat je nevolno od zaludka.. Mam sa obavat mimomaternicoveho tehotenstva? Krasne dakujem..

    Dobrý deň, za daných okolností sa u Vás jedná o cca 2. - 3. týždeň tehotenstva, takže na USG ešte nebude nič vidieť. Je to skoro aj na prejavenie sa prípadnej patológie tehotenstva. Mierny pokles betaHCG ešte nemusí nič znamenať, ale áno, môže sa jednať aj o skorý potrat, či inú patológiu, ale s istotou nemusí. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je potrebné stav odsledovať, rovnako na USG, ako aj odberom betaHCG. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.