• Vpadnuta maternica

    Dobrý deň, po prvom pôrode je moja maternica vpadnuta dozadu, chcem sa opýtať či takýto stav nebráni uhniezdeniu vajíčka v maternici, v prípade ďalšieho tehotenstva, ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, predpokladám, že máte maternicu v zadnom RVF postavení. Nie je to dozadu vypadnutá maternica. Je to normálne, hoci menej časté postavenie maternice. Na tehotenstvo to vplyv nemá. Nemusíte sa obávať.