• Môžeme sa už snažiť o bábätko alebo je potrebné počkať dlhšie?

    , Autor: Marci12

    Dobrý deň,

    tento rok som prekonala 2x potrat.
    1x - v marci, prestalo biť srdiečko v 9tt, musela som na kyret.
    2x - september, anembryomola, spontánny potrat bez kyretu.

    Vyšetrenia už máme absolvovane - reproimunologiu, hematologiu, endokrinológiu aj partner spermiogram.

    Chcem sa Vás spýtať, prosím Vás keďže bol posledný potrat spontánny bez kyretu, môžeme sa znova skúsiť snažiť už po 1 menštruácii alebo je nutné čakať dlhšie?

    Pred 2 rokmi som mala tiež anembryomolu a teda 5/2021 som absolvovala kyret, ale hneď po 1 cykle som otehotnela a z toho tehotenstva mame zdrave dieťatko. Preto ma zaujíma ci sa taktiež môžme snažiť hneď. Ďakujem

    Dobrý deň, vo všeobecnosti sa odporúča vyčkať aspoň dve-tri menštruácie. Ak však nemáte žiadne ťažkosti a je maternica je úplne vyčistená, a ak sa na to cítite, môžete sa snažiť otehotnieť. Odporúčam užívať kyselinu listovú v dávke 400ug na deň, aspoň dva mesiace pred otehotnením. Keďže však nepoznám žiadne výsledky spomínaných realizovaných vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, či informácie, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.