• Hematóm v 8tt

    , Autor: Mice169

    Dobrý deň. Včera mi bol zistený hematóm v 8tt. Nasadený mám duphastom a chcem sa opýtať, čo v tomto prípade znamená kľudový režim? Mam doma 2 a pol ročného syna, manžel v práci ( zahraničie) , nemá mi kto so synom pomôcť, samozrejme dvíhať ťažké veci a malého nebudem ale nemám možnosť ľahnúť si len tak cez deň. Je to problém? Chcem sa vás ešte opýtať na názor, či je hematóm nebezpečný, alebo to ženy v pohode prekonajú? Vďaka za odpoveď

    Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva sa vytvárajú cievne prepojenia medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Veľmi veľa žien v tomto období špiní, prípadne, v prípade, že krv nevytečie z maternice a hromadí sa v maternici, sa u nich vyskytuje hematóm. Záleží tiež od veľkosti, ako aj od lokalizácie hematómu. Užívať môžete okrem Duphastonu aj Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Keďže nepoznám žiadne bližšie výsledky vyšetrení, USG nález, informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak Vám nebolo vyslovene odporúčané, nemusíte celý deň ležať, ale nenamáhajte sa a nepresilujte sa. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.