Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mimo tehu

  , Autor: Mirilla

  Zdravím. Som približne v 5tt. Bola som v piatok 03.03. Na odber HCG bolo 542. No doktor povedal že absolutne nič nevidí na sone že sa mu to nejako nepozdáva. Tak som isla v pondelok teda včera 06.03. A zas nič nevidel takze povedal že ide o mimomater.tehotenstvo čo znamená že by som musela ísť na operáciu keďže to vajíčko by sa zväčšovalo vo vajickovodoch, ktoré by mohli prasknúť tým pádom by som začala krvácať do brucha, Zobrali mi krv dnes 07.03. mi došli výsledky HCG kleslo na 538. Čo znamená že tehotenstvo stráca životnosť. Resp ukončuje sa no on stále dnes nevidel nič kde sa to nachádza. Tvrdil že na operáciu by som tým pádom ísť nemusela keďže to embrio uz nežije a vylúči sa samo. Mám čakať kým sa spustí krv teda potrat ( mestruacia). Je možné že sa to samo tak vyrieši a nie je potrebné ísť na laparoskopiu ?
  Čo si o tom myslite ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je sledovať dynamiku beta HCG, ako aj USG nález a prípadné zmeny. Hodnota 542 a 538 je prakticky tá istá. Nehovorí zatiaľ o ničom konkrétnom. Záleží aj od Vašich prípadných ťažkostí, ako je krvácanie, ale hlavne bolesti. Nevidel som USG nález, nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Ak hladina beta HCG nebude adekvátne stúpať, bude vhodné realizovať vyčistenie dutiny maternice a následne opäť hodnotu beta HCG skontrolovať. V prípade, že by aj napriek vyčisteniu dutiny maternice hodnota beta HCG neklesala, bude potrebné realizovať diagnostickú laparoskopiu. V prípade náhlej zmeny zdravotného stavu, náhle vzniknutých prudkých bolestiach podbruška, silnom krvácaní navštívte gynekologickú pohotovosť.