• Treska v majonéze

    , Autor: Alexandra 1

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať či môžem jesť tresku v majonéze keď kojím. Ďakujem

    Dobrý deň, je to skôr otázka na laktačnú poradkyňu. Majonéza obsahuje množstvo zložiek, alergénov, emulgátorov a konzervačných látok, ktoré by nemuseli pôsobiť priaznivo. Určite nie všetky deti sú náchylné na alergickú reakciu na bielkoviny, ale často to môže spôsobiť nadúvanie a koliku. Ak sa dá, majonéze je vhodnejšie sa počas obdobia kojenia, hlavne v prvých mesiacoch, vyhnúť. Jednorázová konzumácia nepoškodí, do pravidelného jedálnička by som však majonézu nezaraďoval.