• Hrčka v prsníku

    , Autor: GabiKrki

    Dobrý deň pán doktor, v 5 mesiaci tehotenstva som bola na USG prsníkov, nakoľko sa mi nezdala jedna Hrčka v prsníku. Všetko bolo v poriadku, nič tam nebolo. Práve som porodila, od USG ubehli 4 mesiace a ja som si tam opäť nahmatala hrcku. Neviem či to je tá, s ktorou som bola, ale aj keby, je trosku väčšia. Hrčka je tvrdá (taká gumenna), nepohybliva, nebolestiva. Po pôrode som začala kojiť asi až na 5 deň, tu hrcku som si našla ešte predtým, než sa spustilo mlieko. Aká je pravdepodobnosť, ze by s v tomto obdobi mohlo vyvinúť niečo nebezpečne? Ďakujem

    Dobrý deň, v tehotenstve dochádza k prestavbe prsníkov, ktoré sa pripravujú na laktáciu. Záleží tiež od lokalizácie spomínanej hrčky. Ak ste si ju vyhmatali smerom k podpazušiu, môže sa jednať aj o rozvíjajúcu sa prídatnú mliečnu žľazu. Ak bolo USG počas tehotenstva v poriadku, nevidím dôvod na obavy. Počas obdobia kojenia nemá veľký význam realizovať USG vyšetrenie prsníkov práve pre rozvinuté mliečne žľazy a nie veľmi objektívne hodnotiteľný nález. Odsledujte si to. Neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť.