• Infekcne vysetrenie pri opakovaných potratoch

    Pan doktor ak posielate zeny po potrate na infekcne, na ktore ochorenia treba vysetrenie na infekčnom? Chcu to po mne vediet ale lekar mi napisal len - prosim o vysetrenie na infekčnom po potratoch. Tam som volala a pytali konkretne veci ktore sa vyšetrujú. Ake to su?

    Dobrý deň, my na infekčné posielame iba tehotné pacientky, u ktorých z vyšetrení zistíme pozitivitu na Toxoplazmózu, či Rubeolu. O Toxoplazmóze a jej vplyvu na potraty sú však pochybnosti. Odbery by Vám mal vedieť vyšetriť aj Váš obvodný lekár, či obvodný gynekológ. Ak je však podozrenie na HIV, syfilis, či kvapavku, je vhodné navštíviť infektológa. Dôležité sú aj mikrobiologické stery z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Pri opakujúcich sa potratoch je dôležité realizovať hematologické, endokrinologické a genetické vyšetrenie.