• Lieky v tehotenstve

    , Autor: Kajíí

    Dobrý deň, som v 19+2tt a chcem sa opýtať ohľadom liekov v tehotenstve. Mám sakroileitidu pozit HLA B27. Po zistení tehotenstva som lieky vysadila pred tým som brala Movalis a Sulfasalazin. Po vysadení sa mi za mesiac stav zhoršil, preto mi doktorka naordinovala sulfasalazin 1-0-1 a Ibalgin 400mg 1-0-1 alebo p.p. Výsledky sa potom nezlepšili a pridala mi Medrol 4 mg 1-0-0, prosím vás sú tieto lieky bezpečne pre plod ? Bezpečne pre užívanie v tehotenstve ? Ďakujem

    Dobrý deň, treba si uvedomiť priority. Spomínané preparáty by sa, najmä v I. trimestri, nemali užívať. Ich užívanie v II. a III. trimestri je na zvážení prínosu a rizík. Pri každom preparáte budete mať uvedené, že sa ich užívanie neodporúča počas tehotenstva, pretože nie sú realizované žiadne štúdie na tehotných, ktoré by poukazovali na škodlivosť daných preparátov.