• Chudnutie v tehotenstve

    , Autor: Michaela1994

    Dobrý deň pán doktor.mam takú otázku.sim v 14.tt.pred tehotenstvom som mala 80-79 kíl teraz mam 74.prve dva týždne som mala silne nevoľnosti nechutilo mi jest brala som Degan lieky.ale už je všetko vporiadku stravujem sa normálne beriem vitaminy pijem dostatok tekutín a váha ide stále dole.mavam problémy z vysokým pultom tak ešte na jar som bola aj u endokrinologicky kvôli štítnej žľaze ale to mam vporiadku.neviem si už predstaviť co sa deje.v prvom tehotenstve som nemala vôbec žiadne problémy.

    Dobrý deň, niektoré ženy počas prvého trimestra schudnú, keďže sa mení metabolizmus matky a aj napriek zdravej a vyváženej strave môže, aj vplyvom nevoľností, dôjsť k strate vody v organizme, aj vplyvom zmeny pomeru svalov a tukov v tele. Ak bolo na endokrinológii všetko v poriadku, odsledujte si to. V prípade, že by dochádzalo k výraznejším poklesom hmotnosti aj napriek tomu, že nemáte nevoľnosti, nezvraciate, či nehnačkujete, bude potrebné vyšetrenia zopakovať a doplniť ďalšie.