• Rtg zubov po ovulácii

    , Autor: Petra Da

    Dobrý deň, v sobotu som mala ovuláciu a nechránený styk. V utorok som bola odoslaná na rtg zubov. Bojím sa, že by v prípade tehotenstva mohol rtg spôsobiť poškodenie plodu. Rtg bol nový, bolo povedané ze s minimálnym žiarenim. Nedostala som ani ochranné pomôcky, čo mi až doma napadlo. Reálne asi ešte tehotná za tri dni nie som, ale aj tak mam strach. Aký je váš názor? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, panoramatická snímka zubov sa môže realizovať aj počas tehotenstva. Nemusíte sa obávať, aj v prípade, že by ste boli tehotná, je riziko poškodenia zárodku minimálne.