Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,970 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • tehotenstvo

  , Autor: .,.,.,.,.

  Dobrý deň, je možné že som tehotná? S partnerom som nemala síce vaginálny styk ale prešiel iba trochu po povrchu a nebol ani hotový(3.6), Menštruáciu som mala pár dní na to a potom aj nasledujúci mesiac, pribrala som a bojím sa že som otehotnela je to možné?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností, ak nedošlo k pohlavnému styku a mali ste už dvakrát menštruáciu, je tehotenstvo nepravdepodobné. Príčin nárastu hmotnosti môže byť viacero. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor: Nata2905

  Dobrý deň chcela som sa opýtať pred týždňom som potratila spontánny potrat ale chceli by sme skúsiť potom ešte raz ja tam šanca že bábätko donosim zdravé a nebude sa to opakovať prvý krát som potratila

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je bohužiaľ faktom, že raz v živote potratí asi každá tretia žena, mnohé pritom o tom ani nevedia. Ak sa na nič neliečite, ani nie ste nikde sledovaná, máte do 35 rokov a toto nebolo Vaše prvé tehotenstvo, nemusia sa realizovať žiadne odborné vyšetrenia. Odporúčam v takom prípade počkať aspoň tri mesiace, aby prebehli aspoň tri menštruácie a tak sa pokúšať otehotnieť znovu. Dva mesiace pred plánovaním otehotnenia užívajte kyselinu listovú v dávke 400ug denne. Ak by sa situácia zopakovala a nemáte ešte deti, je potrebné realizovať hematologické, endokrinologické, genetické a imunologické vyšetrenia. Štatisticky, ak dôjde raz k potratu a nie sú prítomné žiadne rizikové faktory, či okolnosti, ďalšie tehotenstvo zvykne byť úspešné.

 • D dimer

  , Autor: Riky

  Dobry den,
  V minulosti som v 33tt mala odtrhnutie placenty a dieta sa narodilo predcasne. Vznikol mi hematon, ktory odtrhol placentu od maternice. Po aj pred tehotenstvom som nemala problemy s krvou ani tromobozami. Aj vsetky vysledky z hematologie boli vzdy ok. Momentalne som opat v 33 tt.a moj d- dimer je 2,36 ( HEMOGLOB.KE 118 a hematokrit 0.35) ostatne vysledky su v norme.
  Myslite ze vysledom d- dimeru je poriadku na dany tyzden tehotenstva? Netreba si pichat nieco na zrazanie krvy. Obavam sa aby sa situacia neopakovala.

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo je hyperkoagulačný stav, tzn. že niektoré parametre, ktoré sú mimo tehotenstva patologické, sú naopak počas tehotenstva normálne. D-dimér je v tehotenstve normálne zvýšený. Počas normálne prebiehajúceho tehotenstva sa hladiny D-diméru plynule zvyšujú až do pôrodu. V literatúre sa uvádzajú hodnoty D-diméru v III. trimestri do 1.5 mg/l. Normy D-diméru v tehotenstve v III. trimestri sú relatívne hodnoty. Dôležité je sledovanie dynamiky, teda postupného nárastu hodnôt, a súčasne klinických príznakov u pacientky. Súčasne je nutné prihliadať k ďalším rizikám, ako je vrodený trombofílny stav, prekonaná trombóza, či embólia, varixy, vek, obezita, ... Ak sú výsledky vyšetrení realizované hematológom v poriadku, hematológ neindikoval nasadenie nízkomolekulárneho heparínu a sledované tehotenstvo je v poriadku, nemusíte sa obávať. Samozrejme, z preventívneho hľadiska, aj vzhľadom k anamnéze, Vám nie je problém nasadiť profylaktickú dávku nizkomolekulárneho heparínu. Je vhodná konzultácia hematológa s gynekológom.

 • Plod

  , Autor: LilianQa

  Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať posledný menzes som mala 6.12.2022 cyklus cca 30
  8.1 som si robila test a vyšli pozitívne
  17.1.2023 som bola u gynekológa no plod ešte nevidel ale hodnota hcg je 19350. Dnes 6.2 som bola na ďalšej kontrole plod síce už bolo vidno ale videl tam ešte niečo nevedel povedať či je to ďalší plod alebo myom
  Prosím Vás neviete mi poradiť čo to môže byť keby to náhodou by bol myom môže to nejako uškodiť? Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Aj keby sa jednalo o myóm, neurobíte s tým teraz nič. Myóm nemusí mať žiadny negatívny vplyv na tehotenstvo. Záleží od typu, veľkosti, … Ak sa jedná o chcené tehotenstvo, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň , som v 12tt a chcem sa opýtať včera som Monu 16 ročnú dcéru vzala na ruky asi trošku prudko a rýchlo a dala ju do stoličky na kŕmenie kde ma zapáchala láva strana podbruska. Môže sa stať niečo babetku že mu prestane bit srdiečko alebo spontánne potratom? Beriem Duphaston, pre ružový výtok na začiatku a teraz aj pre hemston . Potom clexane,sorbifer durúles. Nekrvacam trošku ma v noci pobolievalo v ľavom podbrusku ale to ma na striedačku podoblieva od samého začiatku. A zobudila dom sa na pichnutie do brucha ale to neviem či bolo fakt alebo len sen

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Jw to pomerne časté. Čo sa týka občasného pichnutia, či už akoby v pošve alebo po stranách podbruška, súvisí to s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšujúcej sa maternici, tiež je to normálne. Dobudúcna neodporúčam zdvíhať tažké predmety, ako aj 16. ročnú dcéru, ktorá má už istú váhu. Neprospieva to ani Vašej chrbtici.

 • Znamienko

  , Autor: NBi

  Prosím vás pred tehotenstvom som mala na brade znamienko. Teraz ku koncu tehotenstva sa mi celkom zväčšilo, akoby napuchlo a pri stlačení boli. Môže to byť niečo vážne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas tehotenstva dochádza k hormonálnym zmenám, takže nevylučujem vplyv hormónov. Je to však otázka na dermatológa, ktorého odporúčam navštíviť.