• Sonografia prsnikov

    , Autor: Zdencika

    Dobry den p.doktor prosim o radu - minuly rok som mala mikrocystu na prsniku - kontrola o 9 mes. 4.3.2022 (t.j.tento rok -vsetko bolo ok, sonograficka mi dala termin az o rok v marci 2023) v tomto case som bola v 10 tyzdni tehotenstva. Dnes som bola v tehot.poradni 33 tyzden tehot.bola mi robena aj prevencia t.j.ster z krcka maternice + palp.vysetrenie prsnikov - OK a lekarka mi dala termin na sono na zajtra. Ked som jej vravela ze som bola v marci ona len ze: chodte kvoli dojceniu potom sa dlho nedostanete. Pride mi to "zbytocne" ozarovanie aj ked minimLne + samozrejme 25 eur. Dakujem za radu.

    Dobrý deň, počas tehotenstva, ako aj v období laktácie nemá zmysel realizovať preventívne vyšetrenie prsníkov. Ak ste mali realizované USG prsníkov v marci tohto roku a s negatívnym výsledkom, nárok na preventívne USG vyšetrenie prsníkov máte najskôr o rok.