• Zvýšenie hladiny hgb

    , Autor: Erra77tttt

    Dobrý deň, pán doktor. Ktorý prípravok mi prosím odporúčate na nízku hladinu železa (HGB 115)v 35tt? Momentálne užívam Maltofer a je mi z toho zle, mám hnačku a nadmernú flatulenciu. K tomu beriem aj kyselinu listovú. V lekárni mi odporúčali Globifer forte, v druhej Sideral. Ktorý z tých dvoch, prípadne iný mi prosím odporúčate? Môj gynekológ je na dovolenke. Ďakujem pekne za Vašu radu.

    Dobrý deň, spomínaná hodnota hladiny hemoglobínu v 35. týždni tehotenstva je v poriadku. Postačuje užívať jednu tabletku preparátu železa obdeň. Je na Vás, ktorý so spomínaných preparátov budete užívať. Niektorej žene viac vyhovuje Globifer Forte, kde je inak viazané železo a tento preparát by nemal spôsobovať tráviace ťažkosti v zmysle zápchy, vyskúšať však môžete aj SiderAL Forte.