• Správne ležanie

    , Autor: NBi

    Dobrý deň,
    Prosím vás som v 15 týždni tehotenstva a chcela by som vedieť na akej strane mám ležať/spať. Zatiaľ nemám tehotenské bruško. Pracujem z domu a počas práce ležím na chrbte, nakoľko mám silné bolesti chrbtice. Chcela som vedieť, či je to v poriadku, alebo nie. Ďakujem

    Dobrý deň, môžete ležať tak, ako Vám to vyhovuje, či už na bokoch, chrbte, ale aj bruchu. Čo sa týka bolestí chrbtice, príčin môže byť viacero. Maternica sa každým dňom zväčšuje, mení sa aj zakrivenie chrbtice a ak máte sedavé zamestnanie, je predpoklad, že máte napríklad skoliózu a môže dochádzať k útlaku chrbtice. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať neurologické vyšetrenie.