• skrátený krčok- Progestanelle 200mg

    , Autor: Ivanar

    Dobrý deň,

    som 22tt+1, zastupujúca doktorka mi na kontrole povedala, že mám skrátený krčok maternice (cervikometria 38mm-opakované meranie ukázalo 34mm). Mám vylúčiť presuny bicyklom, nateraz aj plávanie a byť v kľude. Zároveň mi predpísala mi Progestanelle 200mg. Chcem sa opýtať, či vaginálne tablety s progesterónom podávané takto ''dodatočne'' môžu mať nejaký vplyv na plod- pohlavie chlapec, alebo postačí kľudový režim.

    Zároveň- o týždeň letecky cestujem. Môže 2.h let ovplyniť ďalšie skracovanie krčka? Čo by ste odporúčali?

    Ďakujem.

    Dobrý deň, progesterón nemá žiadny negatívny vplyv na plod. Dôležitá nie je len celková dĺžka krčka, ale najmä to, či je prítomné vnútorné otváranie krčka - funneling. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, pri nejasnostiach sa ich nebojte pýtať.