• Preeklampsia

    , Autor: Dušana_1

    Dobrý deň, pán doktor,

    Na NT sone mi pri skríningu zistili riziko preeklampsie 1:49. Preventívne mi dali užívať na noc 100mg asporinu. Nechcem nič podceniť. Pýtala som sa na kontrole aj rôzne otázky ohľadom toho avšak zabudla som sa opýtať- od 13tt by som chcela zas cviciť trošku, už mám viacej energie ako predtým. Pre ženy s takýmto rizikom je to vôbec vhodné ? Nie nič svetoborné len aby som sa opäť hýbala. Okrem toho ešte ma zaujíma- v takomto prípade sa úplne zakazuje letieť lietadlom ? Zvyšuje to riziko preeklampsie neskôr v tehotenstve ?

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Aspirín Vám bol predpísaný preventívne. Ak sa na to cítite, môžete pokojne cvičiť. Nesúvisí to vôbec s lietaním. O preeklampsii sa dá hovoriť prakticky až po 20. týždni tehotenstva, za predpokladu, že dôjde k zvýšeniu tlaku krvi nad 140/90 Torr, prítomnosti bielkovín v moči a vzniku opuchov, najmä dolných končatín.