• Infekcia

    , Autor: Luccinda2022

    Dobrý deň,
    už som tu pár krát písala ohľadom kvasinkovej infekcie. Aj s mojím gynekológom to riešim na každej poradni.
    Kvasinkovú infekciu mám od začiatku tehotenstva. Doktor mi stále len predpisuje nystatin galvex čapíky a čokoľvek iné zavrhuje.
    Ten zaberie, ale len na pár dní a potom sa kvasinková infekcia zas vráti.
    A takto je to dookola celé tehotenstvo.
    Čo som čítala, tak by kvasinková infekcia nemala byť pre bábätko nebezpečná, iba ak ju mám počas pôrodu. A termín pôrodu mám na konci mája, tak už začínam byť z toho nervózna, že sa tej infekcie nemôžem zbaviť.
    Už som aj sladké prestala jesť (sem tam si dám, keď už mám veľkú chuť).
    A posledné dni cítim aj tlaky v podbrušku a niekedy také pichanie.
    Prosím poraďte mi niečo čím by som sa tej kvasinkovej infekcie mohla zbaviť, aj keď asi sa jej už do pôrodu nezbavím, keďže ma trápi celé tehotenstvo.
    Mám doma aj canesten krém (taký modrý), ale nebolo mi doporučené ho používať. Tak neviem.
    Inak s bábätkom je všetko v poriadku.
    Za odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Canesten krém si aplikovať môžete, rovnako tak aj Canesten vaginálne tablety, ktoré sú voľnopredajné. Následne si realizujte kúru vaginálnymi probiotikami.