• Tehotenstvo a práca v zdravotníctve

    , Autor: Patrícia-tir

    Dobrý deň prajem Pán Doktor, chcela by som sa informovať a poloziť Vám pár otázok... Pracujem ako praktická sestra na ambulancii, chodia k nám pacienti po CT, MR, niekedy po RTG a stane sa že aj po PET CT, občas aj Onko pacienti na konzultácie, som v 7 týždni tehotenstva, môže to nejako ohroziť moje tehotenstvo? Na ambulancii používame denno denne sono, môže mi to nejako uškodiť? Zamestnávateľa som ešte o tom neupovedomila, kedže termín u môjho gyn. mám až o 3 týždne.

    Vopred Vám ďakujem.

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, pacienti, ktorí absolvovali uvedené zobrazovacie vyšetrenia na Vás neprenesú žiadne žiarenie. Ani USG na ambulancii nemá vplyv na Vaše tehotenstvo.