• Ultrazvuk 3. trimester

    , Autor: Luccinda2022

    Dobrý deň,
    bola som na vyšetrení v 3. trimestri a chcem sa spýtať či sú namerané výsledky v poriadku.
    Namerané hodnoty:
    BPD : 78,00 mm GA:31+2
    FOD : 96,9 mm GA: 31+2
    HC: 289,8 mm GA: 31+6
    AC: 267,4 mm GA: 30+6
    HL: 52,9 mm GA: 30+6
    FL: 57,6 mm GA: 30+1
    TCD: 36,5 mm GA 30+1
    Gestačný vek podľa PM : 30+3
    Kompozitný vek: 30+6
    Odhad hmotnosti: 1636 +- 239g
    RI a. umbilicalis: 0,58
    RI a. cerebri media: 0,90
    Poloha plodu: pozdĺžna, hlavičkou postavenie I
    Placenta: zadná stena, gr. II
    Plodová voda: normohydramniom
    Podľa doktora je všetko v poriadku, rast primeraný, proporčný. Odporúčil bežný predpôrodný manažment gravidity.
    Navadí, že niektoré hodnoty sa od seba líšia aj o 2 týždne?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, opisované hodnoty a parametre sú v norme. Hlavička, či bruško zvyknú mať v prepočítaní o niekoľko dní väčšie parametre, ako napríklad stehnová kosť. Nemusíte sa obávať.