Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Coryol 6,25 mg v tehotenstve

    , Autor: Luciluc

    Dobry den, som v 13 tt. Minuly rok som prekonala covid, odvtedy chodim k internistovi na kontroly. Vzdy som mala tep okolo 80-90, u lekara posledny rok zasadne vyssi, avsak pri poslednej kontrole mi vyskocil v ambulancii pri ekg na 105 a na tlakomeri 125 (pritom vzdy citim u lekara ze som nervozna a velmi sa mi tam rozbusi srdce). Doma mavam bezne okolo 80, v strese 90-100. Lekar trval na tom ze treba srdiecko trosku spomalit a predpisal mi Coryol 6,25 mg, mam si davat iba pol tabletky rano. V pribalovom letaku je vsak uvedene: „Počas tehotenstva sa má liek používať len ak potenciálny prínos pre matku preváži potenciálne riziká pre plod/novorodenca.“ Znepokojuje ma to, vaham, ci ich vobec brat, mozu tieto tabletky zle vplyvat na vyvoj babatka? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nemôžem sa miešať do odporúčaní internistu užívať predpísanú liečbu. Uvedená dávka na tehotenstvo nemá vplyv. Ak si však pravidelne sledujete tep a je v norme, teda jedná sa u Vás skôr o formu syndrómu bieleho plášťa, liečba nie je nevyhnutná. Ja sa Vám však k liečbe takto nemôžem objektívne vyjadriť.