• Bolesť kĺbov v tehotenstve

    , Autor: Anna

    Dobry deň. Chcela by som sa opýtať, či je v tehotenstve normálna bolesť kĺbov. Som v 4 mesiaci tehotenstva a už asi mesiac prechádza bolesť skoro cez každý kĺb. Začalo to ramenom, prešlo na koleno, zápästie a najnovšie to je bolesť bedrových kĺbov. Predtým som nemala žiadne problémy s kĺbmi. Z výsledkov nemám v tele žiadny zápal. Čo môže byť príčina prípadne ako sa bolesti zbaviť? Ďakujem

    Dobrý deň, organizmus ženy je počas tehotenstva zaťažovaný vo viacerých smeroch. U ženy prebiehajú hormonálne zmeny, ktoré sa počas bežného života mimo tehotenstva nevyskytujú. Ak je žena náchylná k nejakým ochoreniam, či oslabeniu nejakého systému organizmu, prejaví sa to práve počas tehotenstva, hoci počas bežného života nemusí mať žena žiadne problémy, teda ani o nich nevie. Keďže sa nejedná o gynekologický problém, hoci nevylučujem, že je navodený tehotenstvom, neviem Vám pomôcť viac, ako Vám odporučiť navštíviť ortopéda.