Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,472 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Onsetrogen

  , Autor: Nika10

  Dobrý deň pán doktor, som v 11 týždni tehotenstva a môj gynekológ mi predpísal Onsetrogen kvôli 6 týždňov pretrvávajúcej nevoľnosti, vracaniu a úbytku hmotnosti (momentálne 48 kg). V letáku som sa ale dočítala,že sa nesmie užívať v prvom trimestri, lebo môže spôsobit rastep pery. Lekárka spomínala,že babatku tieto lieky nemôžu uškodiť. Sú teda naozaj bezpečné? Predtým som užívala Degan, ale ten vôbec nezabral.
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ondansetron sa predpisuje v prípadoch, kedy už bežne, voľne dostupné preparáty, či už tabletkové, alebo cmúľacie, ako aj preparáty na predpis nezaberajú. Väčšinou sa podáva počas hospitalizácie spolu s infúznou liečbou, kedy je pacientka dehydratovaná a vysílená a stav už má vplyv aj na jej zdravie. Keďže nepoznám bližšie okolnosti Vášho stavu, ani prípadné laboratórne parametre, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Krátkodobé používanie na konci prvého trimestra by nemalo mať vplyv na plod.