• očkovanie v tehotenstve

    , Autor: Lydkaaa

    Dobrý večer pán doktor,

    chcela by som Vás poprosiť o Váš názor na očkovanie v tehotenstve, som v 24.týždni, ešte pred tehotenstvom som bola zaočkovaná dvoma dávkami vakcíny Astra zenecy, dávala som si zisťovať stav protilátok asi pred mesiacom a mám minimum protiláok /hodnota 33/ , od druhej vakcíny ubehlo 6 mesiacov, dostala som od NCZI už povanie na tretiu dávku. Problém je však neistota či toto rozhodnutie je správne v čase tehotenstva. Aký je Váš názor ?? Ďakujem.

    Dobrý deň, merané hodnoty protilátok nehovoria o imunizácii organizmu, ani o stave imunitného systému. Momentálne sú aj ľudia, ktorí boli očkovaní vakcínou Vaxzevria od spoločnosti AstraZeneca, očkovaní 3. dávkou vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Comirnaty vakcína je podľa dostupných štúdií bezpečná aj počas tehotenstva. Nemusíte sa obávať.