Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ine

  , Autor:

  Dobry den , trapi ma velmi jedna vec, mmt som v 32 tt tehotenstva, avsak na zaciatku tehotenstva mi býyvala neskutocná zima tak som sa sa dost prehrievala vankusom na ohrev (nohy aj na bruchu som to mavala) dokopy mozno aj 1hod. skoro denne, je mozne ze som tym na zaciatku tehu ublizila babatku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že ste nejako ohrozili tehotenstvo, navyše, ak sú všetky vysetrenia v poriadku, nie je dôvod na obavy.

Podobné otázky

 • Sedce

  , Autor:

  Dobrý deň , ak lekárka povedala že srdiečko bije pravidelne . Je ešte nejaká šanca žeby mu prestalo vyť sedce alebo už skôr nie ? Som v 36tt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni, kedy je plod už skoro zrelý a v termíne. Ak boli všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte si robiť zbytočné obavy.

 • Vaha plodu

  , Autor:

  Dobry den, chcela by som sa opytat, ohladom vahy plodu. Podla ms som 30+2, podla dnesneho usg 31+4, babatko ma okolo 2000g. Dr mi povedala, ze ak to tak pojde dalej, narodi sa s vahou okolo 4500g. Chcem s ateda opytat, je mozne, ze sa vaha nejak pozastavi a babatko bude mat nizsiu hmotnost ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, USG vyšetrením odhadovaná váha plodu má odchýlku 450g - 500g. Áno, je tu istý predpoklad, že plod môže byť väčší, teraz je však veľmi skoro hovoriť o možnej konečnej váhe plodu. Je vhodné na to myslieť a sledovať to. Vedieť odhadovanú hmotnosť plodu má zmysel v termíne pôrodu. Ak je však zachytený možný väčší plod už počas poradní robenými obvodným gynekológom, je vhodné realizovať biometrické USG vyšetrenie už vrámci prvých tehotenských poradní v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.

 • Spinenie na začiatku te

  , Autor:

  Dobrý deň som približne v 6tt vyšetrenia u gynekológa mám až o týždeň,avšak po styku som mala slabý výtok do hnedá vkladám si aj progesterón,mám kontaktovať gynekológa?bolesti ani krv nemám.....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie hnedou krvou do 10. týždňa súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Pokračujte v nasadenej liečbe.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň
  V pondelok sa chystám ku gynekológovi, ale predtým by som poprosila o pomoc. Dnes mám dostať MS , už viac ako 10 dni špiním, testy som si robila už minimálne 5 ( dnes som robila ráno digitálny test, poobede paličkový a na obidvoch mi vyšiel pozitívny výsledok, čo mu sa veľmi teším ) len ma veľmi trápi to špinenie, že už toľko dni to trvá, či to je normálne?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste tehotná, špinenie do 16. týždňa tehotenstva je často spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je niekedy lepšie, ak sa krv dostane z maternice von, akoby sa mala hromadiť medzi stenou maternice a embryom. Bližšie sa Vám však neviem vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne potvrdí tehotenstvo a v prípade vítalneho tehotenstva nasadí potrebnú liečbu a určí ďalší postup.

 • Nízke endometrium

  , Autor:

  Dobrý deň.Chcem sa spýtať,viem že je skoro nemožné pri nízkej sliznici endometria otehotnieť. Nám sa podarilo,sliznica vraj skoro nulová a zárodok je v maternici.HCG 1270. Vraj určite potratim. Stretli ste sa s takým prípadom?,nemôže tam ten zárodok zostať?,žeby sa tá sliznica zväčšila? Aký je váš názor?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v medicíne je možné prakticky všetko. Na 100% by som určite netvrdil, že potratíte, bližšie sa Vám však vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí majú k dispozícii všetky výsledky vyšetrení, poznajú všetky okolnosti a majú k dispozícii viac informácií.