• Citrobacter freundii a 34tt

    , Autor: ppetinka29

    Dobrý deň, p. doktor, z výteru mi vyšiel Streptokok sk.B, ale aj Citrobacter freundii. Na Streptokoka som dostala vag tablety, ako aj orálne. Chcem sa prosím opýtať na tú druhú baktériu, aké nebezpečenstvo predstavuje pre dieťa ? Mám stenšený krčok. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, spomínaná baktéria sa vyskytuje u človeka hlavne v črevách, kde väčšinou nerobí žiadne ťažkosti. Predpokladám, že sa do pošvy zaniesla práve z tráviaceho traktu. Pri premnožení môže u novorodenca spôsobiť meningitídu. Veľmi výnimočne u detí spôsobuje osteomyelitídu. Ak ste dostali liečbu, malo by to byť v poriadku.