Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • info

  , Autor: micula

  Čiže sa môžme snažiť hneď po skončení menzesu keď začnú plodné dní A ovuláciA? ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno. Nesústreďte sa len na plodné dni. Môžete mať posunutú ovuláciu, preto je vhodné mať nechránený pohlavný styk aspoň 2 - 3 krát do týždňa.

Podobné otázky

 • Info

  , Autor: Kiaraasa

  Dobrý deň pán doktor, som v 5tt, žiaľ mám veľmi silnú angínu aj s teplotou, lekári mi nasadili Axetine 500, nakoľko na penicilín mám silnú alergiu.. je to v poriadku? Neuškodí to bábätku a hlavne v takto skorom štádiu? Dakujem vopred .y

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tomto týždni je to skôr na princípe “všetko alebo nič”. Ak je zárodok silný, angína vplyv na tehotenstvo mať nebude. Ak prínosy prevažujú riziká, je daná antibiotická liečba v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.

 • Marginálny úpon pupočnej šnúry

  , Autor: Dada31

  Dobrý deň, včera na 3D usg mi zistili marginálny úpon pupočnej šnúry, placenta posterior. Daný lekár sa moc k tomu vyjadrovať nechcel vraj len že to nepredstavuje žiadne riziko pre vývoj dieťatka. U svojho obvodného gynekológa mám kontrolu až 19.6. Preto by som Vás chcela poprosiť o viac informácii ohľadom tejto diagnózy nakoľko je príliš málo dostupných informácii ohľadom toho (riziká, priebeh tehotenstva, pôrod, nejaké odporúčania, na čo si dávať pozor) Som v 21tt. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri náleze marginálneho úponu pupočníka nie je rozdiel v starostlivosti o tehotnú. Nemusíte sa nejako obmedzovať, respektíve správať sa inak, ako by ste sa správali normálne počas tehotenstva. Klinický význam to nemá počas tehotenstva prakticky žiadny. Vplyv to môže mať teoreticky počas pôrodu, aj keď aj to je málo pravdepodobné. Absolvujte plánované tehotenské poradne podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Prietoky

  , Autor: Barbi01

  Dobry večer dnes som bola na poradnu kde mi prvykrat robila doktorka ozvy som 31tt ale vraj niesu dobre keď ležim na chrbte keď ma dala lahnuť na pravy bok tak boli vraj o trošku lepšie v tehotenskej knižke mam zapisane tieto vysleky
  BP:8,27=33,4tt
  AC:26,16=30,2tt
  FL:6,36=32,6tt
  SID2,90
  EFW: 1814g
  Prosim vas viete mi to vysvetliť mam sa bať že je niečo zle alebo že hrozi predčasny porod alebo niečo take? Doktorka mi nič nato nepovedala iba že ležať a spať mam na boku nie na chrbte a mam sa šetriť a brať magneziu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedené hodnoty sú parametre biometrie plodu, k prietokom sa teda neviem vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať v prípade nejasností priamo vyšetrujúceho lekára, ktorý pozná všetky informácie, výsledky vyšetrení, ako aj okolnosti. Ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Info

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobry deň pán doktor, chcem sa poradiť, keďže som ešte tehotná nebola .. som cca v 3tt .. a začínam mat bolesti bradaviek, podbruska, cítim obrovsku únavu doobeda, a napríklad strieda sa z mna že mi je veľmi teplo potom mám triašku … ..myslite z je to tehotenstvom, alebo nieco ine? Dakujem !

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané prejavy môžu byť aj prejavom tehotenstva. Príčin môže byť však viacero. Takto skoré štádium tehotenstva je však ešte vizuálne na ultrazvuku nepotvrditeľné. Odsledujte si to.

 • Skracujúci sa krčok a progestanelle

  , Autor: LuciaOM

  Dobrý deň, včera som bola na 3D ultrazvuku, kde mi doktor (nie môj obvodný gynekológ) meral krčok a nameral 2,58 cm - týždeň tehotenstva 29+6. V 22tt som mala u toho istého doktora nameraný krčok 3,54 cm. Takže mi predpísal Progestanelle 100mg vaginálne 2-0-3. Môžem bez obáv brať takúto väčšiu dávku, resp. je to potrebné? Moja obvodná gynekologička má dovolenku a nikto mi nedvíha telefón, chcela som sa s ňou poradiť, aby som nebrala niečo bez jej odobrenia, keďže pozná najlepšie môj stav. Na poradňu mám ísť o týždeň, tak by som chcela vedieť či môžem bez obáv ten Progestanelle brať, tak ako mi napísal dotyčný gynekológ alebo počkať do poradne, že čo povie moja obvodná gynekologička. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívajte Progestanelle podľa odporúčaní gynekológa. Jedná sa o štandardne predpisovanú schému užívania. Ak bola DCK cca 26 mm a bez funnelingu (vnútorného otvárania sa), nemusíte sa obávať. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, ani výsledky ďalších vyšetrení, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.