• Biochemicke tehotenstvo

    , Autor: Natalia7

    Dobry den pan doktor, chcela by som sa opytat, mam velmi nepravidelny MC, 26.2. som dostala menzes, 2.3. (5.den cyklu) kedy mi menzes koncil sme mali s manzelom styk, kedy som pravdepodobne hned otehotnela, pretoze na 5.,6.,7. den od styku som mala prve priznaky ako bolesti v podbrusi, pichanie v lavom a v pravom podbrusi, takisto som mala slabo pozit testy, a 11. den po styku (16.den cyklu) boli testy uz negativne, zaroven som mala pobolievanie a bodavu bolest v podbrusi tak ako zvyknem mat aj pri kazdej ovulacii par dni, ak teda mozno slo o biochemicke tehotenstvo, myslite ze som mohla mat v ten 16.den cyklu hned ovulaciu?
    A mam este jednu otazku, ak by sa v mojom pripade jednalo o biochem. tehotenstvo, mohla by som v tom istom cykle este otehotniet ak som mozno mala tu ovulaciu a mali sme pohl.styk? Alebo mam cakat ci sa nahodou neobjavi menzes? Dnes je 25.den cyklu a mam slabe pobolievanie v podbrusi ako pred menzesom.. dakujem velmi pekne

    Dobrý deň, ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, je veľmi pravdepodobné, že máte aj nepravidelnú ovuláciu. Je zbytočne skoro si robiť tehotenský test pár dní po styku, test môže ukázať falošne pozitívny výsledok. štandardne sa počas jedného cyklu uvoľňuje iba jedno vajíčko a ovulácia prebieha iba raz počas cyklu. Ak je však menštruačný cyklus, ako aj ovulačný cyklus nepravidelný, môže sa stať, že ovulácia nastane v relatívne krátkej dobe od predošlej (ubehne menej ako 28 dní), nejedná sa však o ovuláciu toho istého cyklu, ale toho nasledujúceho. Odsledujte si to. Najvhodnejšie je pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.