• Salbutamol

    , Autor: Sýkorka

    Vážený pán doktor,
    chcela by som sa opýtať na liek Salbutamol.Bola som hospitalizovaná pre predčasné otváranie sa a predpísaný mi bol liek Salbutamol + Isoptin. Som v 27 tt tehu. No, bohužiaľ,sú na slovenskom trhu nedostupné (Salbutamol).Viete mi poradiť náhradu?Môže ňou byť Ventolin sirup?Môj gynekológ ani jeden z týchto liekov nepoužíva. Ako dávkovať Ventolin,keď som brala 2mg Salbutamolu, a pri
    ňom sa Isoptin neužíva?

    Ďakujem.

    Dobrý deň, Salbutamol sa u nás na liečbu hroziaceho predčasného pôrodu nepoužíva. Ventolin obsahuje rovnakú účinnú látku, ale nepoužívame ho v liečbe. Dávkovanie Vám tým pádom neviem povedať.