• Nadvaha v tehotenstve

    , Autor: kvietok123

    Dobry den, ked som otehotnala vazila som 96 kg 165 cm.
    Na poslednej poslednej poradni ked som sa odvazila zazila som sok 6 kg hore za mesiac
    (v 21 tyzdni) Chcem sa len opytat kolko mozem v tehotenstve pribrat? Snazim sa jest zdravo a aj sa hybat. Co mi moze hrozit. Viem, ze babätko moze mat nadvahu a aj ze mozeme dostat cukrovku.
    Jem vela ovocia, zeleniny, vyhybam sa vyprazanym a tazkym jedlam ale sem ta zhresim a dam si nieco sladke.

    Co mam este robit aby som neohrozila seba a dieta?

    Dakujem za radu.

    Dobrý deň, je vhodné realizovať oGTT test na vylúčenie prípadnej tehotenskej cukrovky, alebo či sa nejedná už o exitujúcu doteraz nezistenú cukrovku. Dôležité je tiež sledovať si príjem a výdaj tekutín, či telo nezadržiava tekutiny, všímať si prípadné opuchy nôh. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.