Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,255 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: ika057

  Dobry den pan doktor. Som 34+4 tt, vcera vecer som zacala krvacat, utekala som na pohotovost. Cervix 1.5, polotuhy, branka uzavreta, klenby ++, pv neodteka, uterus norm. BFR 140/min, undul.typ krivky s akceleraciami, bez deceleracii. Kontrakcie negat., fyz.reaktivnyctg zaznam. Akcia+, pohyby+, 2350g. Lekar mi na zaver iba povedal, ze vsetko je v poriadku. Su tie vysledky ok a cim mohlo byt sposobene to krvacanie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu nález máte v poriadku. Príčin zašpinenia, či zakrvácania môže byť viacero, od pohlavného styku, cez prasknutie kapilárky, či cievky v krčku maternice, ktorý je teraz výrazne prekrvený, ... Ak sa stav upravil, nemusíte sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Mimo tehu

  , Autor: Mirilla

  Zdravím. Som približne v 5tt. Bola som v piatok 03.03. Na odber HCG bolo 542. No doktor povedal že absolutne nič nevidí na sone že sa mu to nejako nepozdáva. Tak som isla v pondelok teda včera 06.03. A zas nič nevidel takze povedal že ide o mimomater.tehotenstvo čo znamená že by som musela ísť na operáciu keďže to vajíčko by sa zväčšovalo vo vajickovodoch, ktoré by mohli prasknúť tým pádom by som začala krvácať do brucha, Zobrali mi krv dnes 07.03. mi došli výsledky HCG kleslo na 538. Čo znamená že tehotenstvo stráca životnosť. Resp ukončuje sa no on stále dnes nevidel nič kde sa to nachádza. Tvrdil že na operáciu by som tým pádom ísť nemusela keďže to embrio uz nežije a vylúči sa samo. Mám čakať kým sa spustí krv teda potrat ( mestruacia). Je možné že sa to samo tak vyrieši a nie je potrebné ísť na laparoskopiu ?
  Čo si o tom myslite ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je sledovať dynamiku beta HCG, ako aj USG nález a prípadné zmeny. Hodnota 542 a 538 je prakticky tá istá. Nehovorí zatiaľ o ničom konkrétnom. Záleží aj od Vašich prípadných ťažkostí, ako je krvácanie, ale hlavne bolesti. Nevidel som USG nález, nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Ak hladina beta HCG nebude adekvátne stúpať, bude vhodné realizovať vyčistenie dutiny maternice a následne opäť hodnotu beta HCG skontrolovať. V prípade, že by aj napriek vyčisteniu dutiny maternice hodnota beta HCG neklesala, bude potrebné realizovať diagnostickú laparoskopiu. V prípade náhlej zmeny zdravotného stavu, náhle vzniknutých prudkých bolestiach podbruška, silnom krvácaní navštívte gynekologickú pohotovosť.

 • Bradykardia

  , Autor: sarka27

  Dobrý deň, na poradni mi zistila doktorka bradykardiu. Mám aj hnedé až krvavé špinenie. Krvácanie je slabé. Chcela by som sa spýtať či tá pomalšia akcia srdiečka môže nejako ovplyvniť správny vývoj bábätka ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu mi nie je jasné, v ktorom týždni tehotenstva momentálne ste, nepoznám ani žiadne ďalšie informácie, či okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Zuziiik

  Dobrý večer. Chcem sa opýtať, je to druhý deň sedemdňovej pauzy. Brala som anitkoncepciu prvý mesiac. Preto sa chcem opýtať, či sa krvácanie po vysadení alebo teda menštruácia dostaví? Alebo či je možné tehotenstvo aj napriek pravidelnému užívaniu v rovnaký čas každý deň. Či mám panikáriť alebo nie je treba. Mávam hnedý výtok a jeden deň počas užívania som mala aj slabé krvácanie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená a tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Krvácanie z vysadenia alebo zo spádu hormónov sa najčastejšie dostavuje na 3. a ž 4. deň pauzy. Nemusí sa však dostaviť vôbec, prípadne sa môže začať aj na konci sedemdňovej pauzy a pretrvávať aj v priebehu užívania tabliet. Najmä v začiatkoch užívania sa môže špinenie, či slabé krvácanie vyskytovať aj prakticky počas celého cyklu. Panikáriť však určite nemusíte. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Môžem byť tehotná

  , Autor: Zuzyčka

  Dobrý deň.
  20.januára 2023 som mala nechránený pohlavný styk.
  3.2.2023 som dostala menštruáciu prve 2 dni boli slabe ,2 silne krvacanie a potom skončila.
  17.2.2023 som dostal výtok číry hlienovity ,mam bolesti v podbrušku,a pocit na zvracanie .
  Mozem byt tehotná alebo je to len blížiacou sa menštruáciou.Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo jednoznačne vylúčiť nedá. Podľa opisu sa môže jednať aj o ovulačné bolesti. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo po 2 sekciach

  , Autor: Evushka

  Dobry den, som v 6 tt, mam 2 sekcie za sebou a 2 zdrave deti. Zaujima ma ci je tretie tehotenstvo rizikove a ci je nieco, comu by som sa mala vyvarovat na zaciatku, u lekara som este nebola, takze neviem ci je potreba davat si vacsi pozor, ci mozem mat sex? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v dnešnej dobe je tretie tehotenstvo po dvoch sekciách a tretia sekcia pomerne štandardom. Ak nemáte žiadne ťažkosti, bolesti, či krvácanie, nemusíte sa obávať. Pohlavný styk za týchto okolností mať môžete. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva, ako aj ďalšieho menežmentu tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.