• Domáci test na listeriozu

    , Autor: Mita 11

    A prosím Vás, ten domáci test listeriózu dokáže zachytiť po akom čase od možného infikovania?
    Záleží to od inkubačnej doby? Alebo ak napríklad by som zjedla infikovanú potravu, tak do týždňa odvtedy by to dokázal zachytiť?
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, domáci test je založený na prítomnosti listérii v stolici. V príbalovom letáku by malo byť presne napísané, kedy je vhodné test realizovať. Záleží od inkubačnej doby, ktorá je pomerne variabilná. Najefektívnejšie je však vyšetrenie krvi. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného lekára.