• Výtok

    , Autor: Zuzica

    Dobrý deň,

    som v 20.tom týždni tehotenstva a už trošku dlhšie mám nepríjemný výtok. Riešila som ho aj s gynekologičkou a dostala som na to Gynazol. Lenže výtok mám stále. Neviem presne aké výtoky sú pre tehotenstvo bežné, ale tento čo mám ja mi príde ako taká kombinácia. Je na jednej strane žltkastý a hustý, ale popri ňom mám ešte jeden a ten je riedky ako voda. Nie vždy je však ten vodnatý pridružený k tomu hustému. Obávam sa teda, či to nemôže byť nejaká forma odtekania plodovej vody. Na sone som bola minulý týždeň. Môže to podľa Vášho názoru byť len nejaký obyčajný výtok, alebo tá plodová voda? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, výtok v tehotenstve je pomerne častý. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká na podporu vaginálnej flóry. Ak máte podozrenie na odtok plodovej vody, alebo akékoľvek tažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.