• Ostrá bolesť v krížoch

    , Autor: Lejla221

    Dobrý deň,
    som v 9.tom týždni tehotenstva a asi od začiatku mám na ľavej strane ostrú bolesť v oblastí krížov, ale iba ako keby jeden bod, počas pohybu. Mám pocit, ako keby má ide seknúť. Môže to byť prosím spôsobené aj tehotenstvom alebo mám radšej hľadať iný dôvod. U svojho lekára som sa to zabudla spýtať, a kontrólu mám až neskôr.
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Bolesti môžu byť spôsobené zväčšujúcou sa maternicou a ťahom väzov, ak bola maternica v zadnom postavení (RVF), môže sa jednať o cystu žltého telieska, alebo aj bolesti chrbtice pri oslabenej chrbtici, ak ste už mali ťažkosti s chrbticou. Odsledujte si to, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môžete to spomenúť pri najbližšej kontrole.