• Amalgamova plomba

    , Autor: laurina7

    Dobry den pan doktor,
    rada by som sa Vas opytala este jednu otazku. Vypadol mi kusok amalgamovej plomby a zubu. Mozem ist v tehotenstve k zubarke plombu vyvrtat a dat novu? Nie je to nebezpecne? Som par tyzdnov pred porodom.
    Dakujem pekne.

    Dobrý deň, k zubárovi ísť môžete. Toto je skôr otázka na zubára, ktorý posúdi rozsah a nutnosť potrebného výkonu. Počas tehotenstva sa odporúčajú stomatologické zákroky len v druhom trimestri.
    Pokiaľ Vám však zub nespôsobuje ťažkosti, odporúčam počkať s výmenou plomby až po pôrode.