• Plávanie v tehotenstve a hematóm

    , Autor: Daniela1

    Dobrý deň pán doktor,
    Som v 8 tyždni tehotenstva a užívam Duphaston a Dicinone od 6 tt, kvôli hematómu. Niektoré dni sa u mňa objavuje mierne špinenie. Mám pár otázok:
    1. Je za týchto okolností vhodné plávanie v domácom bazéne, ktorý ma cca 26 stupňovú vodu?
    2. Ak áno je pri plavaní v tehotenstve nevyhnutné používať tampón?
    Ďakujem za odpovede

    Dobrý deň, nepoznám bližšie okolnosti nálezu ani vyšetrení, preto sa neviem bližšie vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať obvodného gynekológa. Osobne si však myslím, že Vám bazén v tomto týždni tehotenstva neublíži. Netreba to však preháňať. Tampón používajte a po každom kúpaní si ho vymeňte.