Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Bolesť v pravej slabine

    , Autor: eleyna

    Dobrý deň, som v 37tt+6, uz dva týždne skor len lezim v posteli kvôli väčšiemu tlaku v panve, ked dlhsie stojim alebo sedím. Asi cca tyzden ma zacali bolieť bedra a bedrové klby v noci, spavam len na jednom alebo druhom boku. Pripisujem to rozťahovaniu panvy. Tuto noc mi bolesti uz vystrelovali ale aj do stehien. Cez den bolesti nemam. Len ked dlho lezim bez prestávky. Teraz cca dva dni dozadu sa k týmto nočným bolestiam bedier pridruzila mierna bolest v pravej slabine, ktora nie je trvala, zmizne a vrati sa. Ked sa objaví, je rovnakej intenzity, nejako nepulzuje. Táto bolest v slabine je ale aj pocas dna. Moze ísť o tlacenie babatka na nejake cievy/nervy? Babatko mam uložené hlavou dole a chrbatikom vľavo, vcera som aj citila ako mi ruckami v panve 'boxuje'. Hmatom v tejto oblasti pravej slabiny nepocitujem nejaku vyraznu rezistenciu v podkozi. Podbrusie ma neboli, brucho mi zvykne tvrdnut obcas. Bojim sa aby to nebolo niečo s vaječníkom... Nejaky zapal a pod.... Dakujem za Vas nazor.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, tlak hlavičky môže spôsobiť útlak ciev alebo nervov a z toho vyplývajú aj Vaše ťažkosti. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.